Gizlilik Politikası Amacı

Bu sayfada yer alan güvenlik ve gizlilik kurallarının amacı, sitemizde yaptığınız işlemlerde, bu hizmeti alırken vermiş olduğunuz kişisel bilgilerdeki güvenlik ve gizlilik sınırlarını belirlemektir.

Gizlilik ve Güvenlik Politikası Kapsamı:

firmaonline.com.tr,  müşterilere ait bilgileri hiçbir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşmayacağını taahhüt eder. 

Hangi Kişisel Bilgilerim Saklanıyor? Verilerim ne amaçla işleniyor?

Sitemizin hizmetlerinden yararlanacaksanız üye olmanız veya bazı kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir.

Bilgilerinizin doğruluğundan emin olmak ve olası taleplerinizde sizinle irtibata geçmek için kişisel bilgileriniz tarafımızca saklanır.
Tarafımızca saklanan bilgileriniz,

Adınız, soyadınız, eposta adresiniz, telefon numaranız, doğum tarihiniz, adres bilginiz, üyelik tarihiniz'dir. Bu veriler yalnızca olası taleplerinizde sizinle irtibata geçebilmemiz için saklanmaktadır. Üçüncü şahıs kişi ve kurumlarla kesinlikle paylaşılmamaktadır.

Verilerimi nasıl silebilirim?

Üyelik iptali ve bünyemizde bulunan kayıtlı bilgilerinizi silmek için sisteme kayıtlı e-posta adresinizden info@firmaonline.com.tr adresine mail göndermeniz yeterlidir.
Verilerinizin silinmesi talebinizin ardından en geç 48 saat içerisinde bilgileriniz kontrol edilerek işleme alınacak ve doğrulanması halinde silinecektir.

Kişisel bilgilerin güvenliği:

Vermiş olduğunuz tüm kişisel bilgileriniz gizli tutulur. Ancak firma ekleme işleminde vermiş olduğunuz tüm firma bilgileriniz site içerisinde üye olan/olmayan herkes tarafından görüntülenebilecektir. Firmaonline.com.tr bu bilgilerin gösterim yapma hakkını saklı tutar.

 Kişisel bilgilerin saklandığı ortamın güvenliği:

İnternet'te güvenlik temel olarak iki ana başlık altında incelenebilir:

Birincisi, bu hizmeti verirken kullandığımız donanımların, yazılımın ve network altyapısının güvenliği. Bu amaçla, güvenilirliği pek çok ortamda test edilmiş ürünleri kullanmaktayız.

İkincisi ise, müşterilerimiz servisimizden yararlanırken oluşan veri trafiğinin güvenliği. 

Veri trafiğinin güvenliği dört temel bileşenden oluşur:

 1. Authentication : Tanıma
 2. Authorization : ( Yetki Kontrolü ) Üye olup olmadığı.
 3. Non-Repudiation : Sorumluluk
 4. Data Protection : Bilginin bütünlüğü ve gizliliği

Bu dört bileşenden ilk ikisi sadece yetkisi olan üyelerimizin hizmet alabilmelerini sağlamak için önemlidir. 

Diğer Sitelere Link

Sitemiz sayfalarından diğer internet adreslerine linkler verilebilir. Şirketimiz Link verdiği sitelerin kendi bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir. 

Kullanıcı İstekleri/Geri Bildirimleri:

Üye ve ziyaretçilerin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek dışında herhangi bir amaç için kullanılamaz. Herhangi bir zamanda aldığınız hizmet ya da ürünle ilgili, sitemiz sayfasıyla ilgili bildirim, tavsiye ve önerilerinizi info@firmaonline.com.tr adresine e-mail yoluyla gönderebilirsiniz.

İçerik Kullanımı:

Sitemizde yayınlanan hiçbir yazı veya grafik üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Bu sitede yer alan içerik materyali ya da fonksiyonalite, başka mecralarda yayınlanamaz.

Bu sitedeki materyallerin sadece sergileme, kopya, dağıtım  veya yükleme için kişisel, ticari olmayan kullanım için değiştirmeme ve materyaller için tüm yasal ve içerdiği diğer kişisel notların yasal sahibiyseniz izin verilebilir. Değilseniz, firmaonline.com.tr’nin izni olmadan, buradaki hiçbir şeyi diğer serverlara kopyalayamazsınız. Bu izin otomatik olarak bu şartlardan bir maddeyi bozduğunuz anda biter. Bu tehdit hususunda acilen yüklediğiniz veya resmettiğiniz materyali imha etmek zorundasınız.

Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı, kopyalama yasaları,  ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerine tecavüz eder.

Bu sayfada yer alan güvenlik bilgileri firmaonline.com.tr tarafından zaman, zaman güncellenmektedir. Yapılan güncellemeleri kontrol etmek kullanıcıların sorumluluğundadır.

Sitemizde SSL Gizlilik/Güvenlik Protokolü kullanılmaktadır.
SSL, Secure Sockets Layer'in baş harflerinin kısaltmasıdır.

SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.

1996 yılında 3.0 versiyonunun çıkarılmasıyla hemen bütün Internet tarayıcılarının (Microsoft Explorer, Netscape Navigator vb) desteklediği bir standart haline gelmiş ve çok geniş uygulama alanları bulmuştur. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.

Sanal POS ile alıcı-satıcı ya da satıcı-tedarikçi arasında online bir ödeme sistemi ve altyapısı kurulmuş olur. Sistem basit olarak, firmanın web sitesi üzerinden bilgilerini giren alıcının banka ve kredi kuruluşlarında olan hesabından, aldığı ürün veya hizmetin bedeli olan paranın firmanın kendi banka hesabına geçmesine dayanır.

Web Tarayıcınızın altında gördüğünüz altın renkli asmakilit resmi SSL güvencesinde olduğunuzun işaretidir. Bu kilit resmine çift tıklayıp SSL sertifikasının kimden alındığı, geçerlilik süresi gibi bilgileri görebilirsiniz. SSL kullanıcı adı, şifre, kredi kartı bilgileri gibi bilgilerin, gerekliyse tüm oturum bilgilerinin şifrelenerek iletilmesini sağlar.

Bilgilerin Paylaşımı

 • firmaonline.com.tr, kullanıcıların ilettikleri kişisel bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında, üçüncü kişilere açıklamayacaktır.
  Kişisel bilgiler, ad soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup kısaca Gizli Bilgiler olarak anılacaktır.
 • firmaonline.com.tr, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesinde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır.
  firmaonline.com.tr, kişisel bilgileri kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla 3.kişiler ile paylaşabilecektir.
 • firmaonline.com.tr, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. firmaonline.com.tr’ın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, siteye ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, firmaonline.com.tr’ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
 • firmaonline.com.tr, kullanıcılara ve kullanıcıların sitenin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

firmaonline.com.tr, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman sitede yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebilir. firmaonline.com.tr’nin değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, sitede yayınlandığı tarihte yürürlülüğe girer.

İşletmenizi büyütmenize yardımcı oluyoruz !

Genç ve dinamik ekibimiz ile Türkiye'nin en inovatif firma rehberi olarak hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz.